Kā izvairīties no pārmērīgi lieliem svētku parādiem

Nekas nesabojās Ziemassvētkus un brīvdienu atmiņas ātrāk kā pārmērīgi lieli parādi. Tā kā drīzumā gaidāmi Ziemassvētki, tagad ir ideāls laiks, lai sastādītu svētku tēriņu plānu – pirms jūs apmeklējat veikalus, lai tie pilnībā neiztukšo jūsu maku, kredītkartes, bankas kontus. Lasiet dažus īsus padomus, kā šogad izvairīties no svētku parādiem.

Izlemiet, kas jums jāpērk – izveidojiet svētku budžetu

Izveidojiet sarakstu ar to, kas jums ir jāpērk un ko vēlaties iegādāties. Ja nezināt, kurš apmeklēs ģimenes vakariņas, piezvaniet un pajautājiet vai atskatieties uz pagājušā gada notikumiem. Zinot, kam pirkt dāvanas, jums palīdzēs izvairīties no “nevajadzīgu lietu” pirkšanas gadījumam, ja kādu būsiet aizmirsuši.

Dāvanas, kas patiesi aizkustina – ietaupiet naudu ar pašdarinātām dāvanām

Apskatiet savu iepirkumu sarakstu un izlemiet, vai jums tiešām ir jāpērk visiem, kas ir sarakstā. Jums joprojām ir laiks izgatavot personiskas apsveikumu kartiņas visiem, kas novērtēs jūsu ieguldīto laiku un sabiedrību. Padomājiet par bērnu pieskatīšanu, lai atbalstītu jaunos vecākus, kā arī palīdzības sniegšanu vecākai tantei vai tēvocim mājas darbos, vai vecvecāku aizvešanu ekskursijā, vai vakariņu pagatavošanu. Ar pašdarinātām dāvanām var ietaupīt naudu, tās nāk no sirds, un šis fakts var likt kāda vai kādas acīm iemirdzēties.

Vienas kartes noslēpums, lai izvairītos no pārmērīgi liela parāda

Iepērcieties, izmantojot tikai vienu kredītkarti. Ja jums ir vairākas, izvēlieties kredītkarti ar viszemāko procentu likmi un atstājiet visas pārējās mājās. Iepazīstieties ar atmaksas datumiem, lai zinātu, kad jums būs jāsāk veikt maksājumus. Izmantojot tikai vienu karti, ir arī vieglāk sekot līdzi iztērētajam. Kad esat iegādājies kādam dāvanu, izsvītrojiet viņu no sava saraksta, lai jūs nejauši nenopirktu vēlreiz dāvanu tam pašam cilvēkam.

Atlikto maksājumu piedāvājumi – pērciet tagad, maksājiet vēlāk

Atlikto maksājumu kredīti, bez ikmēneša maksājumiem līdz nākamajam gadam var šķist vilinoši, taču tas var visu nopirkto sadārdzināt līdz pat 50% gadījumā, ja nevarēsiet veikt noteiktos maksājumus laika periodā, kad ir spēkā atvieglotie noteikumi kredīta atmaksai. Pieturieties pie sava saprātīgākā pirkumu saraksta un vienas kredītkartes. Izveidojiet arī plānu, lai, iespējams, 3–6 mēnešu laikā nomaksātu Ziemassvētkos izveidojušos parādu. Atliekot pārāk ilgi parāda atmaksu, pirkumi rezultātā būs sadārdzinājušies pat uz pusi, līdz ar ko jums būs mazāk naudas nākamajā gadā.

Izvairieties no tirdzniecības vietu apmeklēšanas “pīķa” laikos un impulsīvas iepirkšanās

Pirkumu veikšanai izvēlieties laiku, kad apmeklētāju skaits veikalos nav liels. Lielākā daļa bērnu ir skolā pirms Ziemassvētkiem, tāpēc veikalu apmeklēšana dienas laikā varētu ietaupīt laiku un palīdzēt izvairīties no impulsīvas iepirkšanās. Paēdiet pirms došanās un paņemiet līdzi pudeli ūdens. Katrs neliels ietaupījums palīdzēs jūsu budžetam nekļūt pārāk mazam pārāk strauji!

Bērniem – īpašas dāvanas

Viena vai divas iecienītās rotaļlietas ir labākas nekā rotaļlietu kalni, un tās ir lētākas.

Iegādājoties dāvanas bērniem, padomājiet par to, kas viņus interesē un ar ko viņi, iespējams, spēlētos, tiklīdz būs atvēruši dāvanas. Lai arī varētu padomāt, ka viņi grib daudz rotaļlietu, viņi parasti spēlējas tikai ar vienu vai divām – savām mīļākajām mantām.

Vislabākā dāvana jūsu dzīvesbiedram

Apsveriet iespēju neapmainīties ar dārgām dāvanām ar savu dzīvesbiedru. Iegādājieties spēli, ko var spēlēt visa ģimene kopā, filmas ģimenes filmu vakaram un dažus kārumus. Tas viss noderēs arī tad, kad pie jums ciemosies draugi, radinieki. Visticamāk, ka nevienam no jums patiesībā nav īstu vajadzību, ja runājam mantas (dāvanas) kontekstā, tāpēc dāviniet sev mazāku parādu – janvārī.

Dažas budžetam draudzīgas idejas

Izmantojiet šo gadu, lai iesāktu jaunas tradīcijas, un koncentrējieties uz laika pavadīšanu kopā ar ģimeni un draugiem. Ziemassvētku dāvanu pirkšana, ko var baudīt visa ģimene, ir vēl viens veids, kā ietaupīt naudu un sākt jaunas tradīcijas! Grūstoties, ir pārāk viegli aizmirst, ka Ziemassvētkiem un brīvdienām jābūt jauku un neaizmirstamu atmiņu veidošanai, nevis parādu krāšanai.

Priecīgus Ziemassvētkus un gaidāmās brīvdienas!

Ja jums tomēr ir uzkrājusies pārmērīgu parādu nasta, piesakieties saistību apvienošanai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *